Działania w ramach certyfikatu "Szkoła wierna dziedzictwu"
rok szkolny 2018/2019

Nasza szkoła podjęła szereg działań  w sferze wychowania patriotycznego młodzieży oraz współuczestnictwa w pielęgnowaniu tradycji. Do najciekawszych  projektów można zaliczyć między innymi:

- wycieczki do Muzeum Morza w Gdańsku,  Muzeum Wisły w Tczewie, Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, wycieczki zawodoznawcze do Hotelu Elbląg , Hotelu pod Lwem w Elblągu, Aeroklubu Elbląskiego, Portu Morskiego w Elblągu,  Targi Mazury HoReCa - 17.04.2018 Ostróda  i inne.

- udział w konkursach: IV edycja Ogólnopolskiego Konkursu Kulinarnego "Kuchnia Literacka"; IV edycja konkursu kulinarnego "Świąteczne potrawy z popularnych produktów; Konkurs kulinarny: "Smaki Warmii, Mazur i Powiśla - szansą na sukces; Konkurs: Świadectwa przeszłości –"Jak historia Polski wpłynęła na losy mojej rodziny"; I Elbląski Festiwal Pieśni Patriotycznej; Konkurs Pieśni Patriotycznej pt. „Moja Niepodległa”; Konkurs historyczny "Żołnierze wyklęci żołnierze niezłomni", Wojewódzki Konkurs szkół średnich organizowany przez delegaturę IPN w Olsztynie pt. "Dla Niepodległej 1918-2018"  i inne.

- plenery fotograficzne: w Jantarze i Krynicy Morskiej

-wystawy, warsztaty, konferencje: Wystawa „Pamiątki Niepodległości”, Konferencja "Drogi do niepodległości", Historyczny happening, Projekcja filmu pt. Śladami legendy -  Dywizjon 303, Akcja  BohaterON pt.  "Odbierz bezpłatną kartkę i wyślij do powstańca" i inne.

- imprezy okolicznościowe: IV Edycja Biegu Niepodległości, VI Edycja Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych - Tropem Wilczym, Ogólnopolska akcja "Jak nie czytam, jak czytam", „Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach” i inne.

                To tylko część wydarzeń i przedsięwzięć realizowanych przez całą społeczność szkolną, zarówno nauczycieli jak i uczniów,  które przyczyniły się do tego, że w II edycji konkursu Zespół Szkół Gospodarczych został wyróżniony.

                Oczywiście otrzymanie certyfikatu nie znaczy, że poprzestaniemy  kształtować  patriotyzm i promować kulturę lokalną - przekazywanie treści patriotycznych jest obowiązkiem każdego nauczyciela i każdej szkoły.

                koordynatorzy: Iwona Polak, Aleksandra Połczyńska