Podsumowanie projektu Erasmus+ w Zespole Szkół Gospodarczych w Elblągu

W Zespole Szkół Gospodarczych w Elblągu odbyło się podsumowanie projektu unijnego ERASMUS+, w ramach którego 32 uczniów Zespołu Szkół Gospodarczych wraz z opiekunami odbyło dwutygodniowe praktyki zawodowe  w Rimini we Włoszech. Uczniowie odbywali praktyki w obiektach hotelarskich na różnych stanowiskach: recepcjonisty, pokojowej oraz kelnerki i kelnera. (czytaj dalej)

galeria  relacja filmowa

RELACJE STAŻYSTÓW

Witaj słoneczna Italio - czytaj

Z dziennika stażysty - część 1

                               - część 2

                               - część 3

                               - część 4

                               - część 5

                               - część 6

                               - część 7

                               - część 8

                               - część 9

                               - finisz stażu

 

KOLEJNA GRUPA STAŻYSTÓW NA PRAKTYKACH ZAWODOWYCH WE WŁOSZECH

11 kwietnia 2016 roku  kolejna grupa 16 uczniów  naszej szkoły wyjechała na praktykę zawodową do obiektów hotelarskich w Rimini we Włoszech w ramach projektu ERASMUS+ .  

Celem praktyk jest podniesienie kwalifikacji zawodowych w dziedzinie hotelarstwa, gastronomii i turystyki. Uczestnicy projektu podczas praktyk poznają środowisko zawodowe, organizację i kulturę pracy w kraju partnerskim oraz sprawdzą swoje umiejętności dotyczące znajomości języka obcego (w tym fachowej terminologii).
Opiekunami grupy podczas praktyk będą nauczyciele Zespołu Szkół Gospodarczych: Kamila Urbańska – koordynator projektu oraz Monika Makutonowicz – asystent koordynatora projektu.

Uczniowie biorący udział w projekcie przygotowywali się do wyjazdu poprzez cykl spotkań. Były to zajęcia z języka angielskiego zawodowego, języka włoskiego, a także zajęcia kulturoznawcze mające  na celu lepsze poznanie kultury, tradycji i obyczajów Włoch. W minionym tygodniu odbyło się także organizacyjne spotkanie, w którym wzięli udział: koordynator projektu, dyrektor szkoły pani Maria Dobosz, rodzice uczestników oraz uczestnicy projektu. Celem spotkania było omówienie wszystkich organizacyjnych kwestii związanych       z projektem oraz wypełnienie niezbędnych dokumentów.

Nasi uczniowie z niecierpliwością oczekują teraz na sprawdzenie swoich umiejętności w praktyce, a my trzymamy kciuki, by wyjazd przyniósł im nowe doświadczenia, kompetencje zawodowe i językowe oraz dostarczył mnóstwa niezapomnianych przeżyć i wrażeń.

                                                                                     koordynator projektu: Kamila Urbańska

 

Przygotowania do kolejnego wyjazdu na praktyki zawodowe do Włoch - 2016

Informacje o spotkaniach przygotowujących do wyjazdu - czytaj

galeria

************************************************************************************

Zapraszamy do czytania relacji naszych stażystów z pobytu we Włoszech w cyklu: „Z DZIENNIKA STAŻYSTY”

część 1

część 2

część 3

część 4

część 5

część 6

część 7

część 8

część 9

Staż na finiszu

PIERWSZE KROKI NA STAŻU

Dzień rozpoczęliśmy wcześnie rano, po śniadaniu odbyło się spotkanie z przedstawicielami organizacji przyjmującej SISTEMA TOURISMO. Uczniowie otrzymali garść niezbędnych informacji na temat obiektów hotelarskich, zasad i organizacji przebiegu stażu. Otrzymali mapy i handbooki.Po spotkaniu udaliśmy się na krótką wycieczkę po mieście z przewodnikiem.
Pozostałą część dnia uczniowie spędzili w docelowych miejscach praktyk.
Pierwszy dzień stażu należał do udanych.


 

STAŻ ERASMUS+ WYSTARTOWAŁ!!!

 

Dnia 12.09.2015 młodzież rozpoczęła podróż do Włoch w celu odbycia stażu w obiektach hotelarskich w Rimini. 16 dziewcząt i 2 opiekunów wystartowało z lotniska w Warszawie - Modlin do Bolonii. Podróż przebiegła zgodnie z planem pomimo wielu niepokojów osób, które nigdy wcześniej nie leciały samolotem. Po zakwaterowaniu w hotelu i pierwszej kolacji poszliśmy na krótki spacer nad morze. Cała grupa, zmęczona ale szczęśliwa udała się na zasłużony odpoczynek. Przed nami 2 tygodnie nowych doświadczeń.

                                               Opiekunowie:Kamila Urbańska i Monika Makutonowicz