„WARMIA I MAZURY DORADZTWEM ZAWODOWYM STOI”
Zespół Szkół Gospodarczych w Elblągu bierze udział w projekcie  obejmującym województwo warmińsko-mazurskie  „Warmia i Mazury doradztwem zawodowych stoi” w latach 2017-2022. Projekt realizuje Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu
.


SEMINARIUM BRANŻOWE W ZESPOLE SZKÓŁ GOSPODARCZYCH W ELBLĄGU
7 czerwca 2018 r. w Zespole Szkół Gospodarczych w Elblągu  odbyło się seminarium branżowe z udziałem Dyrektora Wydziału Nadzoru Pedagogicznego Warmińsko-Mazurskiego Kuratorium Oświaty w Olsztynie Wiesławy Szafrańskiej - Bortkiewicz, Dyrektora  Departamentu Edukacji i Sportu Urzędu Miejskiego w Elblągu Małgorzaty Sowickiej, Dyrektora WM ODN w Elblągu dr Danuty Oleksiak, lokalnych pracodawców, dyrektorów oraz nauczycieli szkół zawodowych.(więcej) (artykuł)


IX Międzyszkolny Konkurs Hotelarski w Zespole Szkół Gospodarczych w Elblągu
19 kwietnia 2018 roku w Zespole Szkół Gospodarczych odbyła się IX edycja konkursu „Wiedzy o Turystyce i Hotelarstwie”. Jak co roku, uczniowie ze szkół o profilach turystycznych i hotelarskich zmierzyli się w rywalizacji sprawdzając swoją wiedzę teoretyczną z zakresu turystyki oraz hotelarstwa, jak również wykonując zawodowe zadania praktyczne przed jakimi staje pracownik hotelu, a także prezentując animacje czasu wolnego – zadania dla uczniów kierunków turystycznych. (więcej)


Miło mi poinformować, że Michał Plaugo - uczeń kl. IV a TG zakwalifikował się do finału IX edycji Konkursu Wiedzy o Przedsiębiorczości. Konkurs organizowany jest przez Wyższą Szkołę Administracji i Biznesu w Gdyni. Finał odbędzie się 1 marca w WSAiB w Gdyni.
Gratuluję !
A.Miecznikowska


ZAMIEŃ PAPIEROSA NA PASJĘ
Z okazji Światowego Dnia Rzucania Palenia Papierosów 16 listopada 2017 roku, w naszej szkole, odbyło się spotkanie pod hasłem „Zamień papierosa na pasję”.
Pierwsza część rozpoczęła się odegraniem scenki antynikotynowej pt. „Nie daj się wciągnąć”. (więcej)
zdjęcia; film


KLASA PATRONACKA WELCOME AIRPORT SERVICES
Trzecioklasiści Zespołu Szkół Gospodarczych (IIId TEPiT) uczestniczą w stażu w porcie lotniczym w Gdańsku.
Uczestnicy projektu 15 listopada br.  brali udział w wyjeździe studyjnym zorganizowanym w ramach programu Pracownik Obsługi Lotniskowej. Przeżyliśmy niezapomniane chwile, zdobyliśmy wiele nowych umiejętności, które zaowocują z pewnością w przyszłej pracy w lotnictwie.
Niedługo kolejne zajęcia z Welcome w szkole, a potem znowu przygoda na lotnisku.
Organizator:  Aleksandra Lewandowska
zdjęcia


ETAP SZKOLNY X OLIMPIADY WIEDZY HOTELARSKIEJ
W ramach rozwijania wśród młodzieży zainteresowań hotelarstwem i turystyką oraz podnoszenia poziomu umiejętności zawodowych dnia 13.11.2017 odbył się etap szkolny X Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej. W ramach rywalizacji uczniowie klasy 3c i 4c o profilu technik hotelarstwa rozwiązywali test wiedzy w oparciu o elementy treści podstawy programowej kształcenia w zawodzie.
Spośród 26 uczniów do etapu II okręgowego, który odbędzie się 08.01.2018 w Gdyni zakwalifikowały się:
I miejsce - Klaudia Turzyńska kl.IIIcTH
II miejsce - Paulina Skulimowska  kl.IIIcTH
Serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej pracy w przygotowywaniach do etapu okręgowego.
Tytuł przewodni tegorocznej X Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej to: "Nietypowe obiekty noclegowe".


„NASI” W IV EDYCJI ELBLĄSKIEGO BIEGU NIEPODLEGŁOŚCI
11 listopada 2017 r. nasi uczniowie i nauczyciele świętowali bardzo aktywnie biorąc udział w Biegu Niepodległości, który był imprezą towarzyszącą obchodom miejskim w Elblągu. Choć pogoda nam niezbyt sprzyjała i tak poradziliśmy sobie z dystansem 10 km.

Chłopcy w składzie: Sebastian Śliwka z kl. III a TG, Kamil Gruchała z kl. II a TG i Michał Nowak z kl. III d Tepit wywalczyli III miejsce w konkurencji sztafet. W biegu na 10 km lepszymi od nich okazali się tylko panowie ze Stowarzyszenia Sportowego Rim Tim Team w Braniewie i 16 Batalionu Dowodzenia w Elblągu.

Szczególne gratulacje należą się Nikoli Mitek z IV a TG, która jako jedyna z dziewcząt naszej szkoły zmierzyła się z tym wyczerpującym dystansem.

Podziękowania należą się również naszym wolontariuszom:  Karolinie Mazurek i Natalii Bieleckiej z kl. III a TG za pracę w depozycie i Albinowi Ciesielskiemu z kl. III b ZSZ za kwestowanie w czasie imprezy z ramienia Centrum Wolontariatu na rzecz chorego Kubusia.
Dziękujemy Sebastianowi Prusikowi z kl. II b T za super fotki.

Biegacze J
fotorelacja


NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI 2017
Rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, a wraz z nią uroczyste świętowanie tego wielkiego wydarzenia, na stałe wpisała się w kalendarz szkolnych uroczystości. Także i w naszej szkole 9 listopada 2017 r. odbyła się z tej okazji akademia.
galeria
udział w uroczystych obchodach 11 listopada 2017.
film


I ELBLĄSKI FESTIWAL PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ
99 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości stała się pretekstem do zorganizowania w Młodzieżowym Domu Kultury I Elbląskiego Festiwalu Pieśni Patriotycznej.
W tym dniu nie zabrakło również i naszych szkolnych artystów. Dnia 09.11.2017 r. do festiwalu Pieśni Patriotycznej w MDK przygotowały się pod okiem p. Angeliki Gromulskiej - Oliwia Mazur oraz Daria Kasin z kl. IB TH. Za swój cudowny występ otrzymały statuetki Młodzieżowego Domu Kultury.
Gratulujemy uczennicom i czekamy na kolejny występ w następnym roku ;)
galeria


WYCIECZKA DO HOTELU „SREBRNY DZWON”
28 marca 2017 r. odbyła się wycieczka uczniów z klasy III a i b TG do Hotelu „Srebrny Dzwon” w Kadynach. W trakcie wycieczki uczniowie zostali zapoznani z układem funkcjonalnym hotelu, zasadami zarządzania, oraz kartą menu. Mieli możliwość skorzystania z basenu hotelowego, a zwieńczeniem wycieczki był wystawny obiad sporządzony specjalnie dla nas.
Opiekun: p. A. Banaszczuk


UCZENNICA ZSG FINALISTKĄ XXI OLIMPIADY WIEDZY O ŻYWIENIU I ŻYWNOŚCI
W dniach 23 – 25 marca 2017 roku uczennica Zespołu Szkół Gospodarczych w Elblągu Ewelina Pac z klasy IV b Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych uczestniczyła i w efekcie otrzymała tytuł finalisty w etapie centralnym – ogólnopolskim  XXI Olimpiady Wiedzy  o Żywieniu i Żywności. 
Zawody III stopnia olimpiady odbyły się w Zespole Szkół nr 6 im. Mikołaja Reja w Szczecinie. Tytuł FINALISTY OLIMPIADY umożliwił uczennicy otrzymanie zaświadczenia – indeksu uprawniającego ją do zwolnienia w części lub w całości z egzaminów wstępnych do szkół wyższych na kierunek zgodny z profilem olimpiady. (więcej)


MISTRZOWIE HISTORII
Miło nam poinformować, że dnia 15 marca 2017 roku uczestniczyliśmy w uroczystym rozstrzygnięciu i wręczeniu nagród Międzyszkolnego Konkursu z Historii „Żołnierze Wyklęci”. Konkursowi przyświeca idea uczczenia bohaterów walki o wolną Polskę.
Organizatorzy konkursów:
Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Jerzy Wilk,
16 Pomorska Dywizja Zmechanizowana im. Króla Kazimierza Jagiellończyka w Elblągu.
Konkurs objęty został patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy – Żołnierzom Wyklętym. (więcej)
galeria
14 MARCA ŚWIĘTO LICZBY PI
Święto Liczby PI obchodziliśmy w naszej szkole pod hasłem „Zostań Mistrzem π”
Dziękujemy uczniom, którzy zmierzyli się z wyzwaniem i wzięli udział w konkursie na zapamiętanie najdłuższego rozwinięcia liczby Pi – wyniki wkrótce!
:) (więcej)


SPOTKANIE KULINARNE „TWARZĄ W TWARZ” NA TEMAT ZDROWEGO ODŻYWIANIA
22.02.2017 r. klasy III a i III b TG uczestniczyły w spotkaniu na temat zdrowego odżywiania, które odbyło się w Światowidzie. Gościem spotkania z cyklu „Twarzą w twarz” była znana blogerka kulinarna i promotorka zdrowego odżywiania Pani Agnieszka Kopczyńska- z zawodu i wykształcenia nauczyciel, trener, szkoleniowiec, a także doradca żywieniowy. Jest też autorką poczytnego bloga Aga ma smaka, który znalazł się  w pierwszej dziesiątce blogów kulinarnych  konkursu na Blog Roku 2015 (największego konkursu blogerskiego w Polsce). (więcej)


II OGÓLNOPOLSKI KONKURS KULINARNY „BLACK BOX”
Dnia 17 lutego 2017 r. w Zespole Szkół Gospodarczych w Elblągu odbyła się druga edycja Ogólnopolskiego Konkursu Kulinarnego Black Box.
Zadaniem uczestników było przygotowanie potraw z wylosowanych produktów z tzw. czarnej skrzynki. Black Box jest konkursem, który sprawdza umiejętności młodych, kreatywnych przyszłych kucharzy. Uczestnicy mieli 1,5 godz. na stworzenie dań konkursowych. (więcej)
Media:
portel.pl; dziennikelblaski.pl;
truso.tv


OSTATNIE POŻEGNANIE PANI AGNIESZKI MRUGALSKIEJ - więcej

"Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość to nieśmiertelność"


PODSUMOWANIE PROJEKTU ERASMUS+
W Zespole Szkół Gospodarczych w Elblągu odbyło się podsumowanie projektu unijnego ERASMUS+,
w ramach którego 32 uczniów Zespołu Szkół Gospodarczych wraz z opiekunami odbyło dwutygodniowe praktyki zawodowe  w Rimini we Włoszech. Uczniowie odbywali praktyki w obiektach hotelarskich na różnych stanowiskach: recepcjonisty, pokojowej oraz kelnerki i kelnera. (czytaj dalej)
galeria relacja filmowa


KOLEJNA GRUPA UCZNIÓW ZESPOŁU SZKÓŁ GOSPODARCZYCH NA PRAKTYKACH WE WŁOSZECH
11 kwietnia 2016 roku  kolejna grupa 16 uczniów  naszej szkoły wyjechała na praktykę zawodową do obiektów hotelarskich w Rimini we Włoszech w ramach projektu ERASMUS+.
Celem praktyk jest podniesienie kwalifikacji zawodowych w dziedzinie hotelarstwa, gastronomii i turystyki. Uczestnicy projektu podczas praktyk poznają środowisko zawodowe, organizację i kulturę pracy w kraju partnerskim oraz sprawdzą swoje umiejętności dotyczące znajomości języka obcego (w tym fachowej terminologii). - czytaj


NASZE POMYSŁY NA GOTOWANIE W PUBLIKACJI
26 lutego br., uczniowie klasy II a, II b, III b TG oraz III a ZSZ pod kierunkiem nauczycieli: Barbary Bukowskiej, Marty Gołębiewskiej, Marty Skolimowskiej - Kulmy, Katarzyny Rogowicz oraz Krystyny Powroźnik, sporządzili dania obiadowe dla podopiecznych Banku Żywności w Elblągu, które umieszczone zostały w broszurce pt: Jak dobrze wykorzystać żywność? (więcej)


SPEKTAKL PROFILAKTYCZNY „PRZYSZŁOŚĆ”
W dniu 22.02.2016 r. odbył się w naszej szkole spektakl profilaktyczny pt. „PRZYSZŁOŚĆ?”, wystawiony przez ALPMIM INTERWENCJA ARTYSTYCZNA z Krakowa. Impreza spotkała się z dużym zainteresowaniem klas: I a TG, I b TG, I ZSZ, II c TH, II e TEPiT, III a TG, III a ZSZ,
III c TH/TOT, III d TOT. (więcej)


GALA PRYMUSA 2016
Dnia 18 lutego w auli szkolnej nasi Prymusi mieli swoje święto.
Był to wieczorek zorganizowany specjalnie dla nich, aby pokazać, że szkoła docenia i promuje uczniów, dla których wartość nauki i pracy jest czymś ważnym. (więcej)
galeria

WITAJ HISZPANIO!!!
Tak mogła zawołać grupa wybranych uczniów naszej szkoły. Dziesięciu kucharzy z klasy drugiej i trzeciej ZSZ po uczciwie przepracowanym pierwszym półroczu tego roku rozpoczęło wyprawę swojego życia. Najbardziej wytrwałe i zmotywowane osoby, które ukończyły pomyślnie: 70 godzin przygotowania językowego – hiszpańskiego, 6 godz warsztatów z doradztwa zawodowego, 6 godzin treningu personalnego i na końcu zdali egzamin językowy doczekali się nagrody: 3 tygodniowego stażu zawodowego w Ubedzie w Andaluzji. (więcej)
Fotorelacja z wyjazdu


KONKURS „ARANŻACJA STOŁÓW BOŻONARODZENIOWYCH”
Dnia 03 grudnia 2015 r. odbył się szkolny konkurs pt. „Aranżacja stołów Bożonarodzeniowych”.  Organizatorkami były Dorota Olejnik, Dorota Dutkiewicz i Aleksandra Bala. Podczas konkursu zaprezentowano piętnaście świątecznie udekorowanych stołów. (więcej)
galeria
media


AKCJA „NIE BIJ MNIE- KOCHAJ MNIE”
W dniu 27 listopada br. wolontariusze z naszej szkoły uczestniczyli w przemarszu ulicami Elbląga zorganizowanym przez Regionalne Centrum Wolontariatu w ramach „Konwencji Praw Dziecka”.
Podczas marszu uczniowie w różnych miejscach zostawiali pluszaki, które miały doczepione karteczki „Nie bij mnie- kochaj mnie” oraz „Dziękuję! Przy Tobie od razu mi lepiej
J Poznaj moją historię i opowiedz innym”. Każdy z nich był „uszkodzony”- był symbolem dziecka, które ulega przemocy domowej. Wszystkie „prosiły” aby zabrać je do domu.
Akcja miała na celu zwrócenie uwagi na problem przemocy wobec dzieci.
Opiekun SKW: Anna Miecznikowska 
galeria
czytaj więcej


LEKCJA BANKOWOŚCI
W dniu 26 listopada 2015 r. uczniowie klasy I a TŻiUG i I c TH/Fot w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości uczestniczyli w spotkaniu z pracownikami Banku Millennium w Elblągu. Uczniowie zapoznani zostali z podstawowymi zagadnieniami dotyczącymi funkcjonowania banków, m.in. dowiedzieli się skąd wzięły sie pieniądze, jakie funkcje pełnią banki oraz kto i w jaki sposób może założyć konto bankowe. Uczniowie mogli zweryfikować swoją wiedzę zdobytą na lekcjach przedsiębiorczości i wykazać się aktywnością. Spotkanie zakończyło się quizem, w czasie którego prowadzące wyłoniły najaktywniejszych uczniów i wręczyły im nagrody, a pozostali otrzymali drobne upominki – długopisy.
Anna Miecznikowska
galeria


SPOTKANIE Z DORADCĄ ŻYWIENIOWYM I INSTRUKTOREM AQUAFITNESS
W dniu 25 listopada br. odbyło się spotkanie klasy III a TG grupy innowacyjnej żywienie w sporcie i rekreacji oraz klasy III bZSZ z doradcą żywieniowym i instruktorem aquafitness panią Martą Nakielską. Uczniowie zostali zważeni na wadze medycznej a doradca żywieniowy zinterpretował wyniki.
Ponadto pani Nakielska przedstawiła zasady odżywiania podczas uprawiania sportów wodnych.
Organizatorkami spotkania były Panie: Marzena Szczech i Karolina Wojtusiak.
galeria


KONKUTS "WARIACJE Z DYNI"
Dnia 24.11.2015 r. w Zespole Szkół Gospodarczych odbył się szkolny konkurs kulinarny „WARIACJE Z DYNI". (więcej)
galeria

SZKOLNY KONKURS TURYSTYCZNY
Dnia 24.11.2015 r. odbył się konkurs turystyczny (VII edycja). Był przeznaczony dla wszystkich klas Technikum Hotelarskiego oraz Technika Obsługi Ruchu Turystycznego.
Do konkursu przystąpiło 8 osób z klas II i III w zawodzie technik obsługi turystycznej i technik hotelarstwa. Konkurs przebiegał w II etapach. (więcej)
galeria


"TWARZĄ W TWARZ ..." W ŚWIATOWIDZIE
W dniu 24 listopada 2015 r. wolontariusze z naszej szkoły (z kl. I a T, III c T, III a i b ZSZ) oraz uczniowie klasy II a ZSZ uczestniczyli w spotkaniu "Twarzą w twarz z ... dobrymi duszkami", które odbyło się w sali kameralnej Centrum Spotkań Europejskich "Światowid". (więcej)
w mediach

galeria


SZKOLNE ELIMINACJE DO I OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU „BLACK BOX”
W dniu 23.11.2015 r. odbyły się eliminacje szkolne do I Ogólnopolskiego Konkursu Black Box. (więcej)
galeria


WYCIECZKA DO MLECZARNI
Dnia 17.11.2015 r uczniowie II a TG oraz II b TG mieli możliwość zobaczenia z bliska jak powstają sery. Pani Krystyna Powroźnik wraz z Katarzyną Rogowicz zorganizowały wyjazd do mleczarni SPOMLEK znajdującej się w Młynarach.
Spółdzielcza Mleczarnia Spomlek jest jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się przedstawicieli branży serowarskiej w naszym kraju. Produkuje sery typu szwajcarskiego i holenderskiego. Spomlek jest głównie liderem w wytwarzaniu serów szlachetnych i długo dojrzewających, przeznaczonych dla najbardziej wymagających klientów. Jako pierwsza wprowadziła na polski rynek nowe gatunki serów, takie jak ser z oczkami – zwanymi potocznie „dziurami” (Radamer), a także pierwszą markę serów żółtych Serenada. SM Spomlek produkuje także proszkowane koncentraty mleczne i proszki mleczne.Uczniowie mogli poznać „tajemnice” produkcji serów, proces ich dojrzewania aż do momentu trafienia produktu na rynek.
Oprócz tego uczniowie mogli skosztować pyszneeeeeeego sera!
Galeria


DEBATA ZDROWOTNA
W dniu 10.11.2015 r. uczniowie klasy II a TG i II b TG uczestniczyli w Debacie Zdrowotnej pt. „Profilaktyka zaburzeń w odżywianiu” zorganizowanej w IV LO w Elblągu przy współpracy z Wojewódzkim Szpitalem Zespolonym i Samorządem Województwa Warmińsko – Mazurskiego.
Podczas imprezy rozstrzygnięto również konkurs posterowy, w którym  uczennice klasy II b TG: Natalia Matysiak, Martyna Dąbrowiecka i Monika Bober zajęły I miejsce, a wyróżnienie otrzymały: Paulina Chwałowska, Dorota Iwanicka i Martyna Raplewicz.
Gratulacje!


III EDYCJA HONOROWEGO ODDAWANIA KRWI
Za nami III tura oddawania krwi przez uczniów i nauczycieli naszej szkoły.
Dziękujemy za udział!
galeria
dziennik elbląski
nasi fototechnicy


BIZNES PRZY TABLICY
Dnia 17 listopada w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości uczniowie klasy III a TG i II a ZSZ uczestniczyli w spotkaniu pod hasłem „Mój biznes”, które prowadził p. Jarosław Migacz - przedstawiciel Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej w Elblągu. (więcej)


DEBATA "CZAS NA BIZNES"
Dnia 16 listopada 2015 r.  młodzież naszej szkoły uczestniczyła w inauguracji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, która odbyła się w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Elblągu. Jest to projekt mający na celu popularyzację postawy przedsiębiorczej uczniów oraz rozwoju zawodowego i osobistego. (więcej)
galeria
VII EDYCJA MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU WIEDZY O HOTELARSTWIE I TURYSTYCE
7 listopada 2015 r.  w Zespole Szkół Gospodarczych odbyła się już VII edycja Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Hotelarstwie i Turystyce. W tym roku do zmagań konkursowych przystąpiło 18 szkół z województw warmińsko-mazurskiego, pomorskiego, kujawsko-pomorskiego
i mazowieckiego. Jak co roku licznie przybyli uczestnicy mieli okazję do konfrontacji swoich umiejętności hotelarskich. (więcej)
galeria
media: dziennikelbląski.pl, info.elblag.pl

FINAŁ SUBREGIONALNY KONKURSU „SMAKI, WARMII, MAZUR ORAZ POWIŚLA NA STOŁACH EUROPY”
W sobotę 7 listopada w Zespole Szkół Gospodarczych odbył się II etap – finał subregionalny konkursu „Smaki Warmii, Mazur oraz Powiśla na stołach Europy”. (więcej)
galeria
nasi fototechnicy
media: portel.pl, olsztyn.tvp.pl


POKAZ KULINARNY CHEFS ONLY 2015 - HOTEL MIKOŁAJKI
Dnia 26 października 2015 r., klasa II a TG wraz z opiekunami panią Dorotą Olejnik i Barbarą Bukowską, uczestniczyła w pokazie kulinarnym 60 kucharzy w ramach Chefs Only 2015 w Hotelu Mikołajki.
Tematem tegorocznych zmagań topowych szefów kuchni była wołowina, śliwki, ser oraz pomidory suszone. Oprócz szefów kuchni gotowali także uczestnicy i laureaci programu Top Chef.
galeria


II MIEJSCE W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE „KUCHNIA LITERACKA”
W dniu 29.10.2015 r. braliśmy udział w II Ogólnopolskim Konkursie Kuchni Literackiej w Gdańsku. Konkurs odbywa się od kilku lat w Zespole Szkół Gastronomiczno - Hotelarskich w Gdańsku, początkowo na poziomie wojewódzkim, a obecnie - ogólnopolskim. W tegorocznej, drugiej ogólnopolskiej edycji, w szranki stanęło dwadzieścia zespołów dwuosobowych, a ich zadaniem było przygotować zakąskę oraz deser. (więcej)
galeria
media
film


LEKCJA OTWARTA DLA GIMNAZJALISTÓW
Dnia 29 października 2015 r. odbyła się lekcja otwarta dla gimnazjalistów z Publicznego Gimnazjum Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Elblągu. Uczniowie wysłuchali krótkiego wykładu na temat wytwarzania drobnych wypieków oraz zasad bezpieczeństwa
i higieny pracy w kuchni, następnie uczestniczyli w cyklu produkcyjnym. Młodzież wykazała się wielką starannością i zaangażowaniem. Po pracy odbyła się degustacja przy wspólnym stole.
Organizatorem lekcji była Dorota Klisz i Katarzyna Rogowicz wraz z uczniami klasy III a ZSZ. Uczniowie naszej szkoły mieli możliwość wcielić się w rolę opiekunów i nauczycieli.
film
galeria


AKCJA „CZYTAMY KSIĄŻKI”
Dnia 28 października 2015 r. z okazji Międzynarodowego Święta Bibliotek na każdej lekcji nauczyciel uczący czytał przez 15 minut przygotowaną przez bibliotekę książkę. Akcja cieszyła się ogromnym powodzeniem. Zaciekawieni czytelnicy wypożyczali czytane książki do domu.
Opiekunami akcji były panie: M. Gubarew i L. Podgórniak
galeria


ZSG ZWYCIĘZCĄ W KONKURSIE NA HASŁO „MARSZU ZDROWIA”
Info.elblag


WYCIECZKA DO REGIONALNEGO PORTU LOTNICZEGO OLSZTYN - SZYMANY
Dnia 21.10.2015 r. uczniowie kl. I i II TEPiT byli na wycieczce dydaktycznej w Regionalnym Porcie Lotniczym Olsztyn – Szymany, którego budowa jest realizowana w ramach projektu inwestycyjnego pn. „Regionalny Port Lotniczy Olsztyn - Mazury”. (więcej)
galeria


POKAZ KUCHNI JAPOŃSKIEJ
Dnia 19 października 2015 r. odbył się pokaz kuchni japońskiej prowadzony przez Krystiana Olejnika kucharza restauracji „Dom Królów” z Elbląga i Łukasza Barana menagera restauracji „Hashi Sushi” z Gdańska. Podczas pokazu uczniowie wraz z nauczycielami zostali zapoznani z zakresem przygotowania sushi, techniką zwijania maków, przygotowania nigiri, sposobu cięcia i obróbki wstępnej ryby oraz organizacją pracy w barze sushi, a także historią powstania sushi. Spotkanie połączone było z ćwiczeniami praktycznymi, które pozwoliło uczestnikom na samodzielne wykonanie zaprezentowanych potraw.
Po zakończonych ćwiczeniach oraz instrukcji posługiwania się pałeczkami uczestnicy pokazu mogli spróbować typowych potraw kuchni japońskiej.
Organizator: Pani Dorota Olejnik 
galeria


MARSZ ZDROWIA „KOCHAM CIĘ ŻYCIE”
Stowarzyszeniem Amazonek w tym roku obchodzi 20 lat swojej działalności, to szczególny jubileusz, do którego organizacji została zaproszona nasza szkoła.
Dnia 17 października 2015 r. uczniowie Zespołu Szkół Gospodarczych wraz z nauczycielami wzięli udział w Marszu Zdrowia w ramach ogólnopolskiej akcji „październik” – miesiącem walki z rakiem piersi pod hasłem „Kocham Cię Życie”. (więcej)
galeria


CHARYTATYWNY ZBIÓR JABŁEK W TOLKMICKU
Dnia 15 października br. wolontariusze naszej szkoły wraz z pracownikami Banku Żywności w Elblągu uczestniczyli w zbiorze jabłek w Tolkmicku. Chmurna i jesienna pogoda nie przeszkodziła w nazbieraniu pełnych skrzynek jabłek. W akcji uczestniczyli uczniowie z następujących klas: I a TŻ
i UG, III a i b ZSZ, II e TEP i T i IV a TŻ i UG.
Opiekun SKW: Anna Miecznikowska
galeria


DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ 2015
„Polacy nie gęsi, iż swój język mają” { M. Rej }
„Siema małolaty, wbijamy się na scenę „ – to pierwsze słowa, które rozpoczęły obchody Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole. (więcej)
galeria


KONKURS KULINARNY "LITERACKA KUCHNIA"
Dnia 9.10.2015 r. w Zespole Szkół Gospodarczych odbyły się eliminacje szkolne Konkursu Kulinarnego "Literacka Kuchnia". (więcej)
galeria


ZAJĘCIA PRAKTYCZNE NA LOTNISKU 
Dnia 7 października 2015 r. uczniowie klasy pierwszej o kierunku technik eksploatacji portów i terminali uczestniczyli w zajęciach praktycznych na lotnisku.
Zapoznaliśmy się z infrastrukturą lotniska wojskowego w Królewie Malborskim. Mieliśmy niepowtarzalną okazję porozmawiania z kobietą, która została pilotem odrzutowca. Porucznik Katarzyna Tomiak to pierwsza Polka, która lata takimi samolotami. Wraz z kolegami pilotami opowiedziała nam o swojej codziennej pracy i zmaganiach z jakimi przychodzi im się spotykać każdego dnia. Dziękujemy za możliwość uczestniczenia w tych zajęciach.
galeria
portel.pl


GOTOWANIE Z MARCINEM BUDYNKIEM
Dnia 07 października 2015 r. po raz kolejny gościliśmy w naszej szkole Akademię Kulinarną Marcina Budynka z projektem „Stawiam na drób”.
(więcej)
fotorelacje: 
nasi fototechnicy
Akademia Kulinarna


NASZE POMYSŁY NA GOTOWANIE
Współtworzymy broszurę dla podopiecznych Banku Żywności w Elblągu. (więcej)


AKCJA ZBIÓRKI ŻYWNOŚCI - PODZIEL SIĘ POSIŁKIEM
W dniach 25 i 26 września br. 46 wolontariuszy Szkolnego Klubu Wolontariusza z ZSG wzięło udział w ogólnopolskiej akcji zbiórki żywności: Podziel się posiłkiem. Zachęcali oni klientów Carrefoura i Biedronki przy ul. Nowowiejskiej i Fromborskiej w Elblągu do zapełniania koszy. Zebrane dary przekazane zostaną do organizacji i instytucji zajmujących się dożywianiem dzieci.
Opiekun Szkolnego Klubu Wolontariuszy: A. Miecznikowska
galeria


ZŁOTO W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH
Dnia 23 września 2015 r. Mariusz Jackowski z klasy Ib TŻiUG zdobył złoty medal w Jesiennych Biegach Przełajowych.

Gratulacje!


WYSTAWA GRZYBÓW
Dnia 21 września 2015 r. mogliśmy oglądać wyjątkową wystawę, na której zaprezentowano żywe okazy grzybów i wykonane z nich przetwory.
Organizator: Pani K. Dobrzeniecka wraz z klasą II b TŻiUG gr. II
galeria


ZAJĘCIA W ELBLĄSKIM PORCIE
Dnia 17 września 2015 r. uczniowie klasy pierwszej uczący się na kierunku technik eksploatacji portów i terminali mieli okazje zapoznać się z infrastrukturą portową, portu w Elblągu. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach praktycznych w elbląskim porcie. Dla większości z nich było to pierwsze zetknięcie się z terminalem pasażerskim i przeładunkowym. Zapoznaliśmy się z bazą portową, zasadami żeglugi na wodach Elbląga i okolic, jednostkami pływającymi po Zalewie Wiślanym.
w mediach


„AKADEMIA KULINARNA SADKIEWICZ” Z POKAZEM W ZSG
W dniu 11 września br. odbył się w naszej szkole pokaz kulinarny dla uczniów ZSG. Spotkanie poprowadzili dr Grzegorz Russak i dr Józef Sadkiewicz. Pokaz obejmował produkcję potraw z wykorzystaniem nowoczesnych obróbek termicznych pozwalających na zachowanie wyższej wartości odżywczej surowców m.in. potrawy z wykorzystaniem łososia, polędwiczki z sarny, piersi kaczej. Ponadto omawiano biologię zwierzyny łownej, kalendarz polowań, obróbkę wstępną, produkcję rosołów, stosowanie marynat oraz potrawy z dzika, jelenia, sarny, daniela i zwierzyny drobnej.    
Opracowała M. Szczech
galeria


UCZNIOWIE ZESPOŁU SZKÓŁ GOSPODARCZYCH NA PRAKTYKACH WE WŁOSZECH
Już 12 września 16 uczennic z naszej szkoły wyjeżdża na praktykę zawodową do obiektów hotelarskich w Rimini we Włoszech w ramach projektu ERASMUS+. (więcej)
Relacje zpobytu stażystów we Włoszech - czytaj

Zapraszamy do czytania relacji naszych stażystów z pobytu we Włoszech w cyklu: „DZIENNIK STAŻYSTY”

część 1  część 2  część 3  część 4  część 5  część 6  część 7  część 8  część 9  Staż na finiszu


INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2015/2016
Dnia 1 września 2015 roku w Zespole Szkół Gospodarczych odbyły się obchody miejskiego rozpoczęcia roku szkolnego. Na boisku szkolnym zgromadzili się uczniowie, nauczyciele i rodzice. (więcej)
Fotorelacje z uroczystości:
nasi fototechnicy
film elblag.net
info.elblag

SPOTKANIE Z PRACOWNIKAMI MŁODZIEŻOWEGO BIURA PRACY
Dnia 10 czerwca 2015 r. uczniowie klasy III a ZSZ uczestniczyli w spotkaniu z pracownikiem Młodzieżowego Biura Pracy p. Beatą Grzeszczuk. Jego tematem była aktywizacja zawodowa młodzieży i promocja usług rynku pracy Młodzieżowego Biura Pracy w Elblągu.
Uczniowie zapoznani zostali z ofertami pracy MBP oraz sposobem jej pozyskania.
Organizator: A. Miecznikowska


PREZENTACJA PROJEKTÓW MIĘDZYPRZEDMIOTOWYCH
W dniach  27 maja – 03 czerwca 2015 r. odbyły się prezentacje projektów korelacji międzyprzedmiotowej w klasach II TG, TH, TOT i w klasach II ZSZ w zawodzie kucharz i cukiernik.
Projekty uczniów  przygotowywane były pod opieką nauczycieli przedmiotów ogólnych i zawodowch. Prezentacjom przyglądali się także  uczniowie klas I i III. Prezentowane prace wskazały korelację między przedmiotami ogólnymi i zawodowymi.
Taka korelacja sprzyja transferowi wiedzy z jednego przedmiotu nauczania do innych, rozbudza  i rozwija myślenie naukowe oraz pozwala zrozumieć, na czym polega wielorakie, teoretyczne i praktyczne, stosowanie wiedzy.

Projekt edukacyjny był realizowany przez zespół uczniów pod opieką nauczyciela i obejmował następujące działania:

1)     - - wybranie tematu projektu edukacyjnego;

2)      - określenie celów projektu edukacyjnego i zaplanowanie etapów jego realizacji;

3)      - wykonanie zaplanowanych działań;

4)      - publiczne przedstawienie rezultatów projektu edukacyjnego.
galeria


PODSUMOWANIE LICEALIADY – DZIEWCZYNY NA PODIUM
W punktacji generalnej Licealiady 2014/2015 dziewczęta Zespołu Szkół Gospodarczych wywalczyły III miejsce reprezentując szkołę w 10 konkurencjach sportowych. W Licealiadzie uczestniczyło 15 szkół z Elbląga i powiatu elbląskiego.
Największe sukcesy dziewczęta odniosły w następujących dyscyplinach sportowych:

·         I miejsce w Jesiennych Biegach Przełajowych

·         IV miejsce w rozgrywkach piłki ręcznej

·         III miejsce w rozgrywkach piłki koszykowej

·         VI miejsce w Drużynowych biegach na orientację

·         IV miejsce w drużynowych zawodach lekkoatletycznych

Bardzo dobre wyniki osiągnęli chłopcy w Finałach Wojewódzkich zajmując:

·         II miejsce w Drużynowych biegach na orientację

·         IV miejsce w Unihokeju

Dziękujemy wszystkim uczniom reprezentującym szkołę w zawodach sportowych.
Gratulujemy wyników i życzymy dalszych sukcesów.
Nauczyciele wychowania fizycznego: Ewa Siedliska, Małgorzata Andryszczyk,
                                                            Sylwester Skorupa, Grzegorz Witkowski.

galeria


WARSZTATY Z ZAKRESU RYNKU PRACY
Dnia 29 maja br. klasa III a ZSZ uczestniczyła w warsztatach pod hasłem „Wejście na rynek pracy”, które odbyły się w Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Elblągu. Prowadząca spotkanie przedstawiła główne zadania placówki i zachęciła młodzież do korzystania z jej pomocy w trakcie poszukiwania pracy.
Następnie uczniowie otrzymali komplet dokumentów  i na ich podstawie zostali zapoznani z podstawowymi zagadnieniami dotyczącymi rynku pracy, w tym: dokumentami aplikacyjnymi, przygotowaniem się do rozmowy kwalifikacyjnej, źródłami poszukiwania pracy, a także sytuacją na elbląskim rynku pracy.
wychowawca klasy: A. Miecznikowska
galeria


WYJAZD NA TARGI W GDAŃSKU
Dnia 28 maja 2015 r. uczniowie z kl. II b i II a TG uczestniczyli w Targach Spożywczo-Gastronomicznych w Gdańsku. Impreza była okazją do obejrzenia pokazu barmańskiego i cukiernictwa, poznania i degustacji produktów oraz potraw przygotowanych na stanowiskach przez firmy gastronomiczne. Uczniowie obserwowali również zmagania uczestników III Ogólnopolskiej Sztafety Kulinarnej Młodych Kucharzy, których organizatorem było Stowarzyszenie Kucharzy Polskich - konkurs prowadził znany wszystkim Krzysztof Skiba. 
Młodzież skorzystała z indywidualnych konsultacji z dietetykiem oraz możliwości wykonania analizy składu i masy ciała.
Opiekunowie: D. Dutkiewicz, A. Miecznikowska, A. Urban.
galeria


SPOTKANIE Z MISTRZAMI SPORTU
Dnia 22 maja 2015 r. w klasie II a TG w tym w grupie innowacji pedagogicznej żywienie w sporcie i rekreacji odbyło się spotkanie z wielokrotnym mistrzem Polski, mistrzem świata w kulturystyce Mariuszem Strzelińskim oraz trenerem Łukaszem Ziółkowskim i zawodnikami z grupy
Undergroung MMA Elbląg. Pan Mariusz przedstawił młodzieży zasady odżywiana się i doboru surowców podczas treningu i zawodów. Pan Łukasz Ziółkowski zaprezentował zasady uprawiania sportów uderzeniowych.
Naszym gościem była także pani Żaneta Cieśla - wielokrotna medalistka mistrzostw świata i Polski w sportach uderzeniowych. Mieliśmy okazję obejrzeć pokaz walk w wykonaniu mistrzyni.W spotkaniu uczestniczyli również uczniowie klasy III a ZSZ.
Organizator spotkania Marzena Szczech
galeria


SPOTKANIE Z EMERYTOWANYMI NAUCZYCIELAMI I PRACOWNIKAMI SZKOŁY
Dnia 21 maja 2015 r. w sali restauracyjnej naszej szkoły odbyło się tradycyjne spotkanie z emerytowanymi nauczycielami i pracownikami szkoły. Nasi Seniorzy bardzo chętnie w nich uczestniczą, gdyż mają okazję do spotkania się i wspomnień o czasach swojej aktywności zawodowej. Mogą również na bieżąco obserwować pozytywne zmiany zachodzące w rozwijającej się i idącej z duchem czasu szkole „na Królewieckiej128”.
Dziękujemy, że jesteście z nami!!!
galeria
WIZYTA W CENTRUM DIETETYCZNYM „NATUR HOUSE”
Dnia 21 maja 2015 roku uczniowie klasy II a TG w tym grupa innowacji pedagogicznej żywienie w sporcie i rekreacji uczestniczyła w spotkaniu promującym zdrowy styl życia. Skala nadwagi a w konsekwencji otyłość, to problem, który dotyka coraz młodsze pokolenie. Warto, aby młodzi ludzie posiadali wiedzę, która pozwoli im wyeliminować błędy żywieniowe, popełniane w codziennym życiu. Podczas wizyty w Centrum Dietetycznym Natur House uczniowie wysłuchali prelekcji na temat: „Zasad
y zdrowego żywienia – Uwaga Nadwaga!”, którą przeprowadziła pani dietetyk Marta Majkowska.
Po raz kolejny młodzież dowiedziała się, że racjonalne odżywianie, aktywność fizyczna i profilaktyka zdrowia, to najważniejsze elementy naszego życia. Największe zainteresowanie wzbudziła waga do analizy tłuszczów w organizmie. Każdy z uczestników miał możliwość wykonania badania. Nie pozostaje nam nic innego jak zaprosić wszystkich do systematycznej aktywności fizycznej.
Organizator spotkania:
Małgorzata Sobczak-Andryszczyk, Sylwester Skorupa
galeria

NASZE UCZENNICE - NAJLEPSZYMI KUCHARZAMI W POLSCE!!!
W dniach 18.05.15 – 20.05.2015 w Wasilkowie koło Białegostoku odbyła się XII edycja Ogólnopolskiego Konkursu „Sprawny w zawodzie – bezpieczny w pracy 2015 – kucharz” organizowanego corocznie przez Komendę Główną OHP. (więcej)


NASZE UCZENNICE - NAJLEPSZYMI KUCHARZAMI W WOJEWÓDZTWIE WARMIŃSKO – MAZURSKIM
Mamy zaszczyt poinformować o sukcesie naszych uczennic – Dominiki Andrzejewskiej i Agaty Karaś z kl. III a ZSZ, które zajęły I miejsce w konkursie wojewódzkim „Sprawny w zawodzie, bezpieczny w pracy 2015". Są to uczestniczki stażu zawodowego w Hiszpanii!... Nasze mistrzynie przystąpią w maju do etapu ogólnopolskiego w Gołdapii.
Gratulujemy i życzymy powodzenia (dyplomy)
w mediach


MECZ PIŁKI NOŻNEJ
Kultywując sport i zdrowy styl życia w ZSG dnia 16 maja br. odbył się mecz piłki nożnej „Absolwenci kontra społeczność uczniowska”. Drużynę absolwentów tworzyli:
Winiarski Kornel – kapitan,
Bajor Adrian,
Rozumowski Michał,
Górski Kacper,
Bielecki Dawid.
Społeczność uczniowską reprezentowali:
Truskolaski Bartosz,
Falkowski Kamil,
Perdian Piotr – kapitan,
Żurawski Kacper,
Glod Damian.
Mecz zakończył się zwycięstwem drużyny „społeczności uczniowskiej”.
Odpowiedzialni: S. Skorupa, E. Siedliska


MOTOCYKLIŚCI W ZSG
Dnia 16 maja 2015 r. gościliśmy w naszej szkole członków Stowarzyszenia Motocyklowego LOTOR z Gdańska. Panowie przeprowadzili pogadankę z cyklu „Bezpieczna trasa”. Uczestniczyli w niej uczniowie wszystkich klas trzecich – technikum i ZSZ. Dowiedzieliśmy się przede wszystkim jak bezpiecznie jeździć na jednośladach. Mieliśmy również okazję dokładnie przyjrzeć się strojom motocyklowym, które stanowią bardzo ważny element bezpiecznej jazdy.
Wielką atrakcją była możliwość przejażdżki na motocyklu. Niektórzy skorzystali z niej nawet po kilka razy.
Spotkanie było także okazją do zaprezentowania umiejętności kulinarnych naszych uczniów. Poczęstunek przygotowany przez nich „trafił” w gusta naszych gości.
Wszystkim tak bardzo się podobało, że umówiliśmy się na następne spotkanie.
                                                                                                 Dziękujemy

galeria


KWIECIEŃ MIESIĄCEM PAMIĘCI NARODOWEJ
Dnia 28 kwietnia 2015 r. apelem szkolnym uczciliśmy Kwiecień – Miesiąc Pamięci o zbrodni katyńskiej, żołnierzach wyklętych, holokauście, Dzień Kombatanta. Wskazanie, że kultywowanie pamięci przez młodzież jest ważnym czynnikiem podtrzymywania tożsamości narodowej. Młodzi upamiętnili także 224 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Miała być ona gwarantem wolności i stabilności państwa, które było w kleszczach państw sąsiadujących. Ta pamięć ma się przenieść na utrzymanie rzeczywistej wolności państw demokratycznych.
galeria


KOLEJNY WYJAZD ZAGRANICZNY NASZYCH UCZNIÓW
W dniach 21.06 – 29.06.2015 r. czwórka uczniów naszej szkoły będzie uczestniczyła w projekcie „RISE Rich Identity by Seeing Extended” w Bukareszcie - Rumunia, realizowanym w ramach Programu Erasmus +.

więcej


Wycieczka do Aresztu Śledczego
22 kwietnia 2015r klasa III a ZSZ  w ramach programu profilaktyczno – wychowawczego  „Stracony czas” udała się na wycieczkę do Aresztu Śledczego w Elblągu. Jej celem było uświadomienie uczniom konsekwencji wejścia w konflikt z prawem. (więcej)


LEKCJA  BANKOWOŚCI
Dnia 10 kwietnia 2015r uczniowie klas II b i III a ZSZ oraz II b TG wzięli udział w spotkaniu z pracownikiem Banku Millennium w Elblągu.
Prowadząca spotkanie p. kierownik oddziału Beata Ścibek przedstawiła uczniom zagadnienia związane z historią pieniądza, zasadami zakładania kont osobistych i rodzajami usług bankowych. Uczniowie mogli wzbogacić swoją wiedzę z zakresu podstaw przedsiębiorczości i uczyć się od praktyków. Pomimo, iż nie była to typowa lekcja, nie zabrakło pytań skierowanych do uczniów. Okazało się, że wiedza z zakresu bankowości nie była całkiem obca uczestnikom, dlatego najaktywniejsi  byli nagradzani upominkami.
A. Miecznikowska
galeria


TARGI PRACY
Dnia 9 kwietnia 2015 roku w Elbląskim Centrum Sportowo-Biznesowym odbyły się Elbląskie Targi Pracy. W tym dniu w ramach Szkolnego Koła Przedsiębiorczości uczennice klasy III b ZSZ: Paulina Peciak oraz Anna Szałas uczestniczyły w 17. edycji elbląskich targów pracy, podczas których przeglądały oferty szkoleń z zakresu poruszania się po rynku pracy, oferty kursów zawodowych, oferty miejsc pracy lokalnych pracodawców i pracy zagranicą.
Przedsięwzięcie zostało zorganizowane przez Powiatowy Urząd Pracy w Elblągu. Patronat nad tym wydarzeniem objął Prezydent Miasta Elbląga, pan Witold Wróblewski.
                                                           Opiekun: p. Małgorzata Adamska
galeria


DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH
Dnia 1 kwietnia  2015 r. odbył się w naszej szkole Dzień Języków Obcych pod hasłem  „Baw się i ucz!”
Jednym z głównych celów obchodów Dnia Języków było ukazanie  korzyści płynących z uczenia się języków obcych, do których można zaliczyć: umożliwienie porozumiewania się z rodzimymi użytkownikami języków w ich własnej mowie, swobodny przepływ ludzi i wymianą informacji, a także promowanie różnych form współpracy międzynarodowej oraz możliwość poznawania bogactwa językowego i kulturowego Europy.
Zaprezentowano również  metody efektywnego uczenia się języków obcych.
Uczniowie klas III a TG, III b TG/H, II c TH oraz III b ZSZ przygotowali wraz z nauczycielami prezentację multimedialną oraz wielojęzyczną parodię znanej wszystkim bajki braci Grimm „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”.
Mamy nadzieję, że udało się nam zachęcić was  do nauki języków poprzez zabawę i udowodnić, że nauka może być przyjemna !!!
Organizatorzy:
Małgorzata Moneta, Olga Sartanowicz, Agnieszka Ścigaj, Agnieszka Gadzała
galeria
film


KONKURS „MOJA WIZJA MAZURKA”
Dnia 30 marca 2015 r. w naszej szkole obyła się druga edycja konkursu cukierniczego "Moja Wizja Mazurka". Zadaniem uczestników było udekorowanie w taki sam sposób trzech przygotowanych wcześniej mazurków. Poziom rywalizacji podobnie jak w ubiegłym roku był bardzo wysoki, a jury miało bardzo duży problem z wyborem zwycięzcy. (więcej)
galeria

DZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI W ZSG
Dnia 25
marca 2015 r. uczniowie z Zespołu Szkół Gospodarczych w Elblągu (łącznie 56 uczniów z różnych klas) wzięli udział w dwunastej edycji programu „Dzień Przedsiębiorczości", którego organizatorem była Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości w Warszawie we współpracy z Kancelarią Prezydenta Pana Bronisława Komorowskiego.
"Dzień przedsiębiorczości" to program skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, organizowany za pośrednictwem Internetu. Jest projektem sprzyjającym podejmowaniu przez młodych ludzi trafnych decyzji w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej. Poprzez udział w programie uczniowie mają możliwość:
- odbycia kilkugodzinnych praktyk w wybranym miejscu pracy,
- zweryfikowania swoich wyobrażeń o wymarzonym zawodzie,
- pozyskania informacji o wykształceniu, umiejętnościach czy predyspozycjach niezbędnych do wykonywania danego zawodu,
- doświadczenia związku pomiędzy wykształceniem a karierą zawodową,
- zapoznania się z organizacją i zarządzaniem firmą.
Nasi uczniowie w tym dniu pod okiem konsultanta - opiekuna odbywali jednodniowe praktyki na danym stanowisku pracy w tych firmach, które zgłosiły chęć przyłączenia się do programu i umożliwiły naszym uczniom zapoznanie się ze specyfiką wybranych zawodów. Dzień Przedsiębiorczości zakończony został wypełnieniem przez uczestników „Karty Ucznia”, a następnie ich potwierdzeniem przez firmę. Do programu zgłosiło się 28 firm i instytucji funkcjonujących w Elblągu i okolicy.
                  Koordynatorzy: p. M. Adamska i p. A. Miecznikowska


KURS E-LEARNINGOWY „JAK ZDOBYĆ PRACĘ”
Uczennica z klasy IV b TH – Joanna Czebieniak, a także uczniowie z klasy: III b ZSZ – Paulina Peciak oraz Mateusz Zieliński ukończyli kurs
e-learning „Jak zdobyć pracę” i otrzymali imienne certyfikaty. (więcej)


WIELKANOCNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI
W dniach 20 - 22 marca 2015 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wielkanocnej zbiórce żywności, która odbyła się w Carrefourze. Organizatorem akcji był Bank Żywności w Elblągu. Zebrane dary przekazane zostaną przed świętami dla potrzebujących mieszkańców naszego miasta i okolic.

Wszystkim wolontariuszom serdecznie dziękuję za poświęcony czas i sprawny przebieg akcji!
Koordynator: A. Miecznikowska


KONKURS „UCZEŃ KONSUMENTEM”
W związku z obchodami Światowego Dnia Konsumenta, który przypada na całym świecie 15 marca, w  lutym został ogłoszony konkurs na najciekawszą prezentację multimedialną pod hasłem: „Uczeń konsumentem”. Miło mi poinformować, iż zwycięzcą konkursu została
Alicja Gliniecka z kl. II a ZSZ.
                                                                                         Gratuluję !!!
Organizator: Anna Miecznikowska


DIETETYCZNE PIĄTKI W GASTRONOMIKU
Grupa innowacyjna "Żywienie w sporcie i rekreacji" z kl. II a TG w miesiącu lutym i marcu przygotowywała dla uczniów naszej szkoły potrawy dietetyczne.
Grupa propagowała na przerwach spożywanie selera naciowego, mówiąc o jego zaletach oraz zapraszając na degustację z dodatkiem dipów na bazie jogurtu naturalnego.
W menu znalazły się również:
- świeżo wyciskany sok marchwiowo – jabłkowy,
- świeżo wyciskany sok marchwiowo – selerowy,
- deser na bazie jogurtu naturalnego z dodatkiem: malin, winogron, bananów i otrąb;
- świeżo wyciskany sok marchwiowo - jabłkowo-pomarańczowy,
- deser na bazie jogurtu naturalnego z dodatkiem truskawek, winogron, bananów i musli.
Wszystkie te „pyszności” dostępne były w szkolnym bufecie
Jaaa
galeria


WIECZORNY MARATON OGLĄDANIA LEKTUR
 …rozpoczął się 6 marca o godz.19.00 i zakończył następnego dnia o godz. 2.00.
Młodzież oglądała lektury - "Potop", "Lalka" i "Przedwiośnie". Była też...pizza, słodycze, koce i poduszki
J
Opiekun: M. Szymańska
galeria


NASI W FINALE KONKURSU WIEDZY O PRZEDSIĘBIORCZOŚCI
Dnia 5 marca 2015 r. uczniowie: Wioletta Witkowska z kl. III a TG i Mateusz Zieliński z kl. III b ZSZ wzięli udział w finale VI edycji Konkursu Wiedzy o Przedsiębiorczości, który odbył się w Wyższej Szkole Administracji i Biznesu w Gdyni. Podczas konkursu uczniowie wysłuchali również wykładu dr Radosława Stojka: „DNA innowacyjnego managera.”
Opiekun:A. Miecznikowska
galeria


DZIEŃ ŚW. WALENTEGO
Dzień 16 lutego był Dniem Św. Walentego w naszej szkole. Nastrój tworzyły walentynkowe dekoracje na korytarzach szkolnych i symboliczne postacie uczniów ubranych w odcieniach czerwonego koloru. Podczas apelu okolicznościowego Amorek rozdał walentynkową pocztę i odbył się konkurs muzyczny, który wygrała p. Irena Nosal
J

galeria


GALA PRYMUSA 2015
Spotkanie Prymusów w naszej szkole staje się tradycją. W dniu 12 lutego 2015 roku najlepszych uczniów i ich rodziców zaprosiliśmy do auli szkolnej. W bieżącym roku szkolnym takich prymusów jest 24, zostali oni wyróżnieni, a ich rodzicom wręczone zostały listy gratulacyjne z rąk
pani dyrektor Marii Dobosz.
Gratulujemy uzyskanych wyników i życzymy dalszych sukcesów.

galeria


TŁUSTY CZWARTEK W "GASTRONOMIKU"
Od bardzo wczesnych godzin porannych trwało przygotowywanie smacznych pączusiów przez uczniów naszej szkoły pod kierunkiem nauczycieli…były pachnące, apetyczne i smaczniutkie
J

galeria


AKCJA HUMANITARNA „OŁOWEK DLA AFRYKI”
W dniach od 9 do 13 lutego 2015 r. nasza szkoła przyłączyła się do akcji humanitarnej "Ołówek dla Afryki". Zbieraliśmy nowe oraz używane przybory do pisania i rysowania, które zostały przekazane afrykańskim dzieciom. (więcej)


CERTYFIKATY Z  E - BIZNESU
Uczennice klasy II a TG – Karolina Sawlewicz oraz Monika Łukasiak ukończyły kurs e-learning
„Co to jest e-biznes” i otrzymały imienne certyfikaty. Głównym celem tego kursu było wyposażenie uczestników w wiedzę i umiejętności z zakresu prowadzenia przedsiębiorstwa internetowego. (więcej)


KONKURS WIEDZY O PRZEDSIĘBIORCZOŚCI
Dnia 15 stycznia 2015 r. w naszej szkole odbył się Konkurs Wiedzy o Przedsiębiorczości, do którego zgłosiło się 10 osób. Organizatorem konkursu była Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu w Gdyni. (więcej)


SPOTKANIA WIGILIJNE
Szkolne świętowanie rozpoczęliśmy 18 grudnia 2014 r. przedstawieniem według III cz. „Dziadów” A. Mickiewicza przygotowanym przez uczniów klasy I A TG, II B TG i III A TG pod kierunkiem p. Kamili Rajter. W jego uwspółcześnionej i skróconej wersji akcja w więzieniu w Wigilię przenosi się do  pałacu Nowosilcowa.
Dzień kolejny to kolędy, śpiewy, tradycyjne potrawy, życzenia, choinki, świeczki, świąteczne dekoracje, prezenty i świąteczne nastroje. Tak spędziliśmy klasowe spotkania wigilijne. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i za dobry nastrój. Na wspólnym opłatku spotkali się także nauczyciele, przedstawiciele rodziców, pracownicy szkoły oraz uczniowie.
Do zobaczenia w 2015 roku!!!
galeria: przedstawienie, wigilie


WAMPIRIADA!!!
„ŚWIĄTECZNY UPOMINEK GASTRONOMIKA DLA ELBLĄGA odbyła się 12 grudnia 2014 r. (piątek) w naszej szkole.
Informacja w mediach oraz galeria zdjęć na szkolnym facebooku.

KONKURS „ARANŻACJA STOŁU – BOŻE NARODZENIE”
Dnia 9 grudnia 2014 r. odbył się w auli szkoły konkurs "Aranżacja stołu - Boże Narodzenie". (więcej)


WYCIECZKA DO BANKU PKO
Dnia 9 grudnia 2014 r. uczniowie klasy II a ZSZ i IV c TG udali się do Banku PKO Oddziału I w Elblągu przy ul Teatralnej 1. Podczas spotkania z kierownikiem oddziału panią Dorotą Kasprzak uczniowie zapoznani zostali ze sposobami zakładania kont bankowych, w tym Konta dla Młodych.
Szczególną uwagę zwrócono na funkcjonowanie internetowego rachunku oszczędnościowo – rozliczeniowego i rozsądnego korzystania z niego.
Opiekun: A. Miecznikowska
galeria


„RAK TO NIE ZABAWA, JA DOBRZE O TYM WIEM I BEZ WALKI NIE PODDAM SIĘ”.
Żaneta Markowska uczennica klasy II b TG oraz Elżbieta Boenig uczennica klasy III a TG, to tegoroczne autorki nagrodzonych haseł w konkursie na najlepsze hasło promujące zdrowie podczas Marszu Zdrowia, który zorganizowało Stowarzyszenie Amazonek. (więcej)


OLIMPIADA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI
Dnia 4 grudnia 2014 r. uczeń Piotr Boss z klasy II b TG wziął udział w Olimpiadzie Przedsiębiorczości, organizowanej przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie. Hasłem przewodnim X edycji było: „Zarządzanie zmianą”. (więcej)


LEKCJA OTWARTA DLA PRZEDSZKOLAKÓW POD HASŁEM „PIERNIKOWE WARIACJE”
Dnia 01 grudnia 2014 r. odbyła się lekcja otwarta dla przedszkolaków z przedszkola Przyjaciele Kubusia pod hasłem „Piernikowe wariacje”. Dzieci wysłuchały krótkiego wykładu na temat tradycji świątecznej pieczenia pierników  oraz zasad bezpieczeństwa i higieny pracy w kuchni. (więcej)


ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI

W dniach 28 - 30 listopada 2014 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w świątecznej zbiórce żywności, która odbyła się w Carrefourze. Organizatorem akcji był Bank Żywności w Elblągu. Zebrane dary przekazane zostaną przed świętami dla potrzebujących mieszkańców naszego miasta i okolic. (więcej)


OBCHODY ŚWIATOWEGO DNIA RZUCANIA PALENIA W ZSG
Obchody Światowego Dnia Rzucania Palenia obywały się pod hasłem „Zamień papierosa na pasję”. Miały one na celu uświadomienie uczniom oraz rodzicom Zespołu Szkół Gospodarczych szkodliwego wpływu palenia papierosów na organizm ludzki. (więcej)


LEKCJE Z BANKOWOŚCI
W dniach 17 – 23 listopada 2014 r. nasza szkoła wzięła udział w międzynarodowym przedsięwzięciu - Światowym Tygodniu Przedsiębiorczości, w czasie którego realizowany był moduł: Biznes przy tablicy. To największe na świecie wydarzenie mające na celu promocję przedsiębiorczości wśród młodych ludzi. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z procesami gospodarczymi zachodzącymi w rzeczywistości. (więcej)


WARSZTATY „W LABIRYNCIE RYNKU PRACY”
W ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości klasa IV a TG brała udział w warsztatach zorganizowanych przez Mobilne Centrum Informacji Zawodowej w Elblągu. Rynek pracy dla młodych ludzi to zarówno ogromne wyzwanie, jak i wielka zagadka. Rozmowy kwalifikacyjne, kompetencje, ocena kandydata to pojęcia, o których często się mówi, jednak nie zawsze wiadomo, co w praktyce się za nimi kryje. (więcej)


KONFERENCJA „ELBLĄSKIE TWARZE PRZEDSIĘBIORCZOŚCI”
Dnia18 listopada 2014 r. uczniowie klasy IV c TG w ramach obchodów Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości uczestniczyli w konferencji pod hasłem: Elbląskie Twarze Przedsiębiorczości, która odbyła się w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Elblągu. Organizatorem spotkania było Stowarzyszenie Elbląg Europa. (więcej)


WARSZTATY KULINARNE Z MISTRZAMI
W dniu 13 listopada 2014 r. odbył się pokaz i warsztaty kulinarne dla uczniów i nauczycieli naszej szkoły prowadzone przez mistrzów kuchni - Łukasza Konika i Artura Wawera. Poprzedzony był on prezentacją multimedialną i wykładem na temat potraw kuchni regionalnych. Następnie prezentowane były potrawy z gęsi i kaczek. W warsztatach wzięli udział uczniowie klas Ia TG, Ib ZSZ, IIa TG, IIb TG, IIIa ZSZ.
Pokaz zorganizowany został przez Agencję Rynku Rolnego w Olsztynie.
galeria


OBCHODY NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI W ZSG
Z okazji 96 rocznicy odzyskania przez naród polski wolności po okresie zaborów w dniu 11 listopada 2014 r. młodzież naszej szkoły wraz z nauczycielami uczestniczyła w elbląskim "Marszu Niepodległości" i mszy św. w Katedrze św. Mikołaja.
To nie był jeszcze koniec świętowania, ponieważ następnego dnia społeczność uczniowska wzięła udział w apelu okolicznościowym
. Zobaczcie jak pięknie było…
galeria1, galeria2


E-LEARNING W BIZNESIE
Uczennica klasy II a TG – Aleksandra Bielińska oraz uczeń klasy II b TG – Aleks Majewski – ukończyli kurs e-learning „Co to jest e-biznes” i otrzymali imienne certyfikaty. Głównym celem tego kursu było wyposażenie uczestników w wiedzę i umiejętności z zakresu prowadzenia przedsiębiorstwa internetowego. (więcej)


TURNIEJ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI PRAXIS
Trzy zespoły  z naszej szkoły uczestniczy w Turnieju Przedsiębiorczości PRAXIS. Jest to wirtualna gra biznesowa Industry Masters, w której uczniowie zakładają firmę. Do turnieju zgłosiło się 120 drużyn z województwa warmińsko - mazurskiego. (więcej)


DEBATA ZDROWOTNA
Dnia 6 listopada 2014 r. uczniowie z klasy I a TG, II a i b TG oraz III a TG i III b ZSZ uczestniczyli w debacie zdrowotnej z młodzieżą szkół ponadgimnazjalnych pod hasłem:
                                 „Zapobieganie chorobom układu krążenia. Żyję zdrowo – wiem jak to zrobić”
Debata odbyła się w IV LO, a jej organizatorem był Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu. (więcej)


WYCIECZKA DO MUZEUM ARCHEOLOGICZNO – HISTORYCZNEGO
W dniu 4 listopada 2014 r. uczniowie kl. II c technik hotelarstwa i technik obsługi turystycznej z wychowawcą Urszulą Samel oraz p. Joanną Kaczan-Gumińską odwiedzili Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu.
(więcej)


ŚWIATOWY DZIEŃ OSZCZĘDZANIA
30 października 2014r został rozstrzygnięty konkurs z okazji „Światowego Dnia Oszczędzania”, który przypada na całym świecie 31 października. Przez około miesiąc można było wykonać śmieszną, zabawną skarbonkę. (więcej)


"LITERACKA KUCHNIA"
W dniu 29 października 2014r uczniowie Edyta Wituk z klasy IVC TG i Przemysław Zwański z klasy IIIB TG uczestniczyli w ogólnopolskim konkursie kulinarnym "Literacka Kuchnia" w Zespole Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Gdańsku. (więcej)
na stronach: portel.pl, ZSG-H w Gdańsku


ŻYWA LEKCJA HISTORII
Dnia 28 października 2014 r.odbyło się coroczne spotkanie z Bractwem Rycerskim Kerin. „Nietypowi nauczyciele w sposób barwny, ciekawy i niezwykle humorystyczny opowiedzieli uczniom o najważniejszych wydarzeniach za rządów Bolesława Chrobrego: o misji świętego Wojciecha,
o zjeździe w Gnieźnie, o wojnach polsko- niemieckich. Uczniowie wzięli aktywny udział w tej lekcji, ponieważ wcielali się w postacie charakterystyczne dla epoki, a potwierdzają to zdjęcia…
galeria


OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ KARIERY W ZESPOLE SZKÓŁ GOSPODARCZYCH W ELBLĄGU
W dniach 20 – 26 października 2014 roku, po raz szósty w Polsce, zorganizowany został Ogólnopolski Tydzień Kariery, do którego włączył się także Zespół Szkól Gospodarczych w Elblągu. (więcej)


CHARYTATYWNY ZBIÓR JABŁEK
W dniu 24 października 2014 r. uczniowie z klasy II b TG, III a i b ZSZ pojechali do Tolkmicka na zbiór jabłek. Wraz z pracownikami Banku Żywności, pomimo nieciekawej pogody, nazbierali pełne skrzynki smacznych owoców.
galeria


SPOTKANIE Z DORADCĄ ZAWODOWYM
W dniu 24 października uczniowie klas: IV a TG, IV b TH i IV c TG uczestniczyli w spotkaniu z doradcą zawodowym PPP nr 2 p. Beatą Ragin nt. „Nowe rozwiązania na rynku pracy dla uczniów kończących szkoły ponadgimnazjalne, którzy będą szukać zatrudnienia”. galeria


WYBORY DO MŁODZIEŻOWEJ RADY MIASTA ELBLĄGA
23 października 2014 r. w naszej szkole odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Elbląga. (więcej)

ELBLĄSKIE TARGI PRACY
W dniu 22 października 2014 roku w Elbląskim Centrum Sportowo-Biznesowym odbyły się Europejskie Targi Pracy i Kariery
.(więcej)


WIZYTA STUDYJNA
W dniu 21 października 2014 r. w Zespole Szkół Gospodarczych w Elblągu odbyła się kolejna edycja wizyt studyjnych dotycząca realizacji projektu pn. : ,,MODEL KSZTAŁCENIA W BRANŻY GASTRONOMICZNO - HOTELARSKIEJ POŁĄCZONY Z SYSTEMEM WALIDACJI KWALIFIKACJI I KOMPETENCJI FORMALNYCH”. (więcej)
galeria 
O projekcie w TVP Olsztyn


OGÓLNOPOLSKI KONKURS „OD PASJI DO PENSJI”
Trzy uczennice z naszej szkoły podjęły się napisania pracy pisemnej na XIII edycję ogólnopolskiego konkursu „Od pasji do pensji ” organizowanego przez NBP. (więcej)


WYNIKI KONKURSU „MOJA ŚCIEŻKA KARIERY ZAWODOWE- CO ZROBIĆ, ABY BYĆ KONKURENCYJNYM NA RYNKU PRACY”
W ramach OTK uczennica klasy III b ZSZ, Paulina Peciak wykonała prezentację multimedialną pt. „Moja ścieżka kariery zawodowej”, która okazała się najciekawsza i tym samym uczennica zajęła I miejsce w szkolnym konkursie ekonomicznym.
G R A T U L U J E M Y !
Organizator: M. Adamska


SPOTKANIE Z DORADCAMI ZAWODOWYMI
W związku z obchodami w naszej szkole Tygodnia Kariery dnia 20.10.2014 r. odbyło się spotkanie z doradcą zawodowym z Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej Ochotniczych Hufców Pracy w Elblągu oraz. Uczestnikami spotkania byli uczniowie klasy IV b TH. (więcej)


MARSZ ZDROWIA
Dnia 18 października 2014 r. uczniowie Zespołu Szkół Gospodarczych wraz z nauczycielami wzięli udział w Marszu Zdrowia. Marsz zorganizowany był w ramach ogólnopolskiej akcji „październik” – miesiącem walki z rakiem piersi pod hasłem „Kocham Cię Życie”. (więcej)
galeria


HAPPENING Z OKAZJI ŚWIATOWEGO DNIA ŻYWNOŚCI
Dnia 17 października 2014 r. wolontariusze naszej szkoły wraz z opiekunem  SKW po raz kolejny dołączyli do happeningu organizowanego corocznie przez Bank Żywności w Elblągu pn. „Strajk żywności”. (więcejgaleria
w mediach: portel.plbank żywności


DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ 2014
"Bez uczniów nie byłoby szkoły, a bez szkoły nie byłoby nauczycieli.”
(W. Gombrowicz, Ferdydurke).
Niemalże w stylu gombrowiczowskiej rzeczywistości, dnia 14 października 2014 r. ,przeprowadzona została niezwykła lekcja języka polskiego. Niezwykła, gdyż wszystko uległo odwróceniu. Nauczyciele wcielili się w rolę uczniów i mogli poczuć się znów jak dzieci.
Ale zacznijmy od początku … (więcej galeria


NASI WOLONTARIUSZE PODCZAS AKCJI „PODZIEL SIĘ POSIŁKIEM”
W dniach 3 i 4 października 2014 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji "Podziel się posiłkiem". (więcej)
w mediach

galeria


ŚNIADANIE II A TG
W dniu 27 września 2014 r. klasa II a TG uczestniczyła w przygotowaniu i obsłudze śniadania z okazji konferencji zorganizowanej w naszej szkole dla Uniwersytetu III Wieku.
Opiekunami grupy były pani Grażyna Matulewicz i pani Marzena Szczech.
galeria


OBSŁUGA KONFERENCJI W EPT

W dniach 25 i 26 września uczniowie klas IV c TG i II a TG uczestniczyli w obsłudze cateringu i obiadu podczas konferencji w Elbląskim Parku Technologicznym, zorganizowanej wspólnie przez Akademię Obrony Narodowej, 16 Pomorską Dywizję Zmechanizowaną w Elblągu oraz Urząd Miasta w Elblągu.
Opiekunami grup obsługujacych były pani Agnieszka Banaszczuk i pani Marzena Szczech
galeria


UCZCILIŚMY PAMIĘĆ O POLSKIM PAŃSTWIE PODZIEMNYM
Dnia 26 września 2014 r. odbył się apel upamiętniający 75. rocznicę powstania Polskiego Państwa Podziemnego.
galeria


WYSTAWA ZDJĘĆ Z MISJI WOJSKOWYCH
19 września 2014r uczniowie klasy III a ZSZ wraz z wychowawcą obejrzeli wystawę w Centrum Spotkań Europejskich Światowid. Jest ona jednym z elementów obchodów 95 rocznicy powstania elbląskiej dywizji i przedstawia
zdjęcia z misji wojskowych i z życia 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej w Elblągu. (zdjęcia)


ZOSTAŃ WOLONTARIUSZEM!
W dniu 16 września 2014r uczniowie klas pierwszych zainteresowani pracą w wolontariacie spotkali się z  opiekunem Szkolnego Klubu Wolontariuszy p. Anną Miecznikowską. (więcej)


WARSZTATY KULINARNE Z MARCINEM BUDYNKIEM
W dniu 16 września 2014 r. Związek Polskie Mięso zorganizował w naszej szkole warsztaty kulinarne. Przeprowadzone zostały one w ramach projektu "Program informacyjno- szkoleniowy z zakresu jakości mięsa drobiowego skierowany do uczniów szkół gastronomicznych". (więcej)
galeria


"DZIECI DZIECIOM"
W piątek i sobotę w elbląskim hipermarkecie Carrefour odbyła się akcja „Dzieci Dzieciom” współorganizowana przez Elbląski Bank Żywności, w której uczestniczyli wolontariusze z naszej szkoły. (więcej)
Czytaj więcej również na info.elbląg


MISTRZOSTWA ŚWIATA PIŁKI SIATKOWEJ NA SIEDZĄCO
W czerwcu 2014 r . w Elblągu odbywały się  Mistrzostwa Świata Piłki Siatkowej na siedząco. nasza szkoła godnie wspierała i mocno kibicowała wszystkim uczestnikom mistrzostw.
Za pełne zaangażowania kibicowanie otrzymaliśmy certyfikat uczestnictwa.
zdjęcia


WITAJ SZKOŁO!
1 września 2014 roku zainaugurowaliśmy kolejny rok szkolny 2014/2015. (więcej)
galeria