TURNIEJ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI PRAXIS

Trzy zespoły  z naszej szkoły uczestniczy w Turnieju Przedsiębiorczości PRAXIS. Jest to wirtualna gra biznesowa Industry Masters, w której uczniowie zakładają firmę. Do turnieju zgłosiło się 120 drużyn z województwa warmińsko - mazurskiego. Z naszej szkoły zespoły składają się z następujących uczniów:

Piekielna ekonomia- Zieliński Mateusz kl. III b ZSZ, Wiśniewska Milena kl. I a TG, Rożko Monika kl. I a TG

Cebularze ZSG – Marzec Kamil, Boss Piotr kl. II b TG

Kucharze wymiatacze - Faliński Bartek, Koc Michał, Gawda Adrian kl. II a ZSZ

Turniej PRAXIS jest organizowany przez Strefę Rozwoju i Przedsiębiorczości PRAXIS działającą w strukturach Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Olsztynie. Jego celem jest pobudzenie młodych ludzi oraz zwiększenie ich wiedzy z obszaru ekonomii w kreatywny i atrakcyjny sposób. Jest symulatorem prowadzenia własnego przedsiębiorstwa. Choć świat w grze jest wirtualny to współzależności ekonomiczne w nim występujące są jak najbardziej zbliżone do rzeczywistości. Turniej składa się z trzech etapów: eliminacji, półfinału i finału. W każdym z nich zespoły rywalizują z innymi o awans do kolejnej rundy. Wygrywa ten, który w czasie rozgrywki uzyska najlepszą cenę akcji swojej spółki.

Wszystkie zespoły miały kilka dni treningu w grze, a eliminacje odbędą się 13 i 14 listopada. Nasi uczniowie walkę rozpoczynają 14 listopada. Wszystkim życzymy powodzenia i przejścia do kolejnego etapu.

Opiekun:  Anna Miecznikowska