"TWARZĄ W TWARZ ..." W ŚWIATOWIDZIE

W dniu 24 listopada 2015 r. wolontariusze z naszej szkoły (z kl. I a T, III c T, III a i b ZSZ) oraz uczniowie klasy II a ZSZ uczestniczyli w spotkaniu "Twarzą w twarz z ... dobrymi duszkami", które odbyło się w sali kameralnej Centrum Spotkań Europejskich "Światowid".

Tematem spotkania były akcje charytatywne podejmowane przez mieszkańców naszego miasta. Gośćmi byli:

Paweł Koch- strażak PSP w Elblągu, który w ramach akcji "Rozjedź z nami raka Jagody", który samotnie przemierzył na rowerze prawie 3 tysiące kilometrów w kierunku Aten, aby wspomóc zbiórkę pieniędzy na rehabilitację dziewczynki po ciężkiej chorobie.

Mateusz Raczkowski - muzyk, didżej zespołu Sakin Ol, a także organizator koncertu charytatywnego dla pana Jurka, który od ośmiu lat walczy z rakiem.

Gabriela Zimirowska - prezes Regionalnego Centrum Wolontariatu, niejednokrotnie szefowa elbląskiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, pomysłodawczyni i organizatorka wielu akcji charytatywnych: koncertów, kwest, biegów itp.

Poprzez wystąpienia zaproszonych gości, młodzież zainspirowana została do pracy w wolontariacie i działań charytatywnych. Dlatego też, już w piątek nasi uczniowie wezmą udział w akcji
"Kochaj mnie - nie bij mnie", a w pierwszy grudniowy weekend w świątecznej zbiórce żywności.

Po spotkaniu udaliśmy sie do Galerii Nobilis na wystawę Oldricha Skacha pt. "Vaclav Havel. Na wyciągnięcie ręki". Fotografie prezentują sztukę i artystów oraz ich siłę by zmienić historię. Pokazują losy człowieka, który nie chciał zostać prezydentem i marzył o życiu zwyczajnego człowieka w wolnym kraju.

 

Anna Miecznikowska- opiekun Szkolnego Klubu Wolontariuszy

Irena Kalinowska - wychowawca kl. II a ZSZ